Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2013-05-11

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Çağlar'ın Silahlı Çatışması

18/3/2001 - 11:00 - OkuyucuYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Bazen E-postalar okunmayacak karekterlerde, bazen boş, bazen de hiç gelmiyor. Bir okuyucumuz daha önce yolladığı bir bilgiye yer vermediğimiz için sitem etmiş. Her halde böyle bir nedenden dolayı yer vermemişiz.

Okuyucumuz bize 6 ay evvel açıkladığı Bursa Taylan gazinosundaki bir silahlı çatışma olayının, "bildiklerini para karşılığı satan" bazı kişilerce, Cavit Çağlar'ın İnterpol tarafından aranmakta olduğu bir dönemde yeniden gündeme getirildiğini belirterek şöyle devam ediyor.

"Size bu olayı tekrar hatırlatıyorum, 1995 Senesinde TAYLAN Gazinosundan çıkmakta olan ve isimlerini daha önce sizlere açıklamış olduğumuz kişilerle Mustafa Çağlar, Erol Evcil, Bursa Lojistik Şube Müdürü Erol Köksal, Mustafa Çağlar'ın Polis Koruması Ahmet Ataner arasında silahlı çatışma çıkmıştı.

Bu çatışma neticesinde her iki grup Bursa Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Dönemin Emniyet Müdürü Ahmet Demir, Asayiş Şube Müdürü Şevki Dinçal, Cinayet Büro Amiri Habibullah Özavar, hemen Emniyet Müdürlüğüne geldiler. Mustafa Çağlar, Cavit Çağlar, Erol Evcil, Erol Köksal, Ahmet Demir'in makamında oturuyorlardı. Diğer gruptakiler ise nezarethaneye atıldılar.

Sabah saat 5-6 sularında her iki grup asayiş şubesi koridorunda birbirleriyle yüzleştirildiler. Yapılan baskılar sonucunda, birbirlerini tanımadıklarını beyan ederek olayı inkar ettiler!

Şehrin göbeğindeki bir gazinoda yüz-yüzelli el ateş edildiği, bir kişi başından yaralandığı halde bu şahıslar "hiç bir soruşturmaya tabi tutulmaksızın" sabah serbest bırakıldı.

Daha sonraki aylarda bu işin kokusu Bursa'da çıkmaya ve basın da olayın üstüne gitmeye başladı. Ancak, Çağlar'ın çatışmaya girdiği kişiler yer altı dünyasından Oğuz Korıkır'ın ağabeysi Cengiz Korıkır, yeğeni Mücahit İlker Ağırca, olduğu ve onlar da bu olayın basına aksetmesini istemedikleri için tam aydınlanamadı. Bu kişilerin basın mensuplarıyla olay konusunda görüşmeyi reddettiklerini bilmekteyiz.

Daha sonraki aylarda, onlar ne kadar olayın kapanması taraftarı olsalar da , bir Cumhuriyet Savcısı olayın üzerine ısrarla gitti. Bunun üzerine Mustafa Çağlar, Bursa Emniyeti'ni zan altında bırakmamak için olay tarihinde Gebze Cezaevinde yatmakta olan Zeki isimli bir sahsı Emniyete götürüp teslim etti. Zeki, o gün gazinonun kapısında kendisinin ateş ettiğini, Cengiz Korıkır'ın da onun ateş etmesi üzerine yaralandığını beyan eder şekilde ifade verdi. Halbuki Zeki olay tarihinde Gebze Cezaevinde yatmaktaydı.

Şimdi Zeki, Mustafa Çağlar kendisini cezaevinde kollamadığı ve söz verdiklerini yerine getirmediği için her şeyi açıklayacağını söylüyormuş.

Dipnot:

* Zeki, olay tarihinde Gebze Cezaevi'nde yatmaktaydı! Aylar sonra cezaevinden çıkıp, işlememiş olduğu bir suçun cezasını para karşılığı yatmayı kabul etti.

** Malki cinayeti tetikçilerinden, Şükrü Elverdi'nin de olay sırasında Mustafa Çağlar ve Erol Evcil grubuyla birlikte gazinoda bulunduğu. Bu da olayın farklı bir yüzü!!

*** Erol Evcil, 4 ay önce neden Mustafa Çağlar'dan 3 milyon $ aldı, ve neden 7 milyon dolar daha talep etti? Bu da günün sorusu."


Okuyucumuzun mektuplarının devam edeceği anlaşılıyor.
--------------------------------------------------------------------------------------
Bu sayfa "Konuk Yazarımız" tarafından yazılmıştır. Anadolu Türk İnterneti, okuyucularının olumlu ve seviyeli yazılarına her zaman açıktır. Atin'de yayınlanmasını istediğiniz yazıları lütfen bize iletin. Açık kimliğinizi veya takma bir ismi kullanabilirsiniz. Görüş ve düşüncesi ne olursa olsun, hakaret ve küfür içermeyen, seviyeli bir şekilde yazılmış yazıları yayınlayacağımızdan şüphe duymayın. Konuk yazarlara ait yazıların yayınlanması, bu yazılardaki görüşlerin Anadolu Türk İnterneti'nce paylaşıldığı veya paylaşılmadığını yansıtmaz. ATİN.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 2013-05-11