Karanlığa Sığınıp Gazel Okumanın Dayanılmaz Kolaylığı!
[ 3/1/2003 - 22:38 ]  By Atin  anadolu@atin.org

Amerika California’yada Yeşim Çillioğlu adına kayıtlı ve New York üzerinden yayın yapan Yolsuzluk.com isimli site yine bize saldırmış.

Amerika California’yada Yeşim Çillioğlu adına kayıtlı ve New York üzerinden yayın yapan Yolsuzluk.com isimli site yine bize saldırmış.

Sebebi Hablemitoğlu cinayeti üzerine “Alçaklar” manşeti ile yaptıkları yayını Atin’e taşımış olmamız, “Kim Bu Alçaklar?” diye sormamız.

Sitelerinde “Halkın kendisine verdiği rütbe ve itibarı şahsi çıkarlarına alet eden ve sitemizde bir çöp sepeti gibi ortaya dökülen yolsuzlukları sebebiyle rahatları bozulan bir gurup alçak Hablemitoğlu'nu katletti. Yolsuzluk.com çok yakında bunların isimlerini tek tek verecek” diye aslanlar gibi kükremişler ama biz “Kim Bu Alçaklar?” diye sorunca kendi yazdıkları kendilerini ürkütmüş.

Biz yolsuzluğun Türkiye'nin en başta gelen, çok önemli sorunlarından biri olduğu bilincindeyiz. Ancak bu sitenin arkasında kim olduğu saklı, sitede yayınlanan yazıların ne derecede doğru olduğu ise meçhul.

Yayına başladıkları ilk günlerde sitenin "Linkler" bölümündeki ilk bağlantısı, terör örgütü Kurtuluş Cephesi’nin ana sayfasıydı. Biz ortaya koyunca “yanlışlık olmuş” diyerek bu bağlantıyı hemen çıkardılar. Kendilerini "Kemalist Siteler Birliği (KSB)" üyesi olarak gösteriyorlardı. KSB, “Bu siteyi hazırlayanlar ve sitenin içeriği ile ilgili hiçbir ilgimizin olmadığını duyururuz. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri'ne yönelik ağır ithamların yayınlandığı bu siteyi hazırlayanların kimliği meçhuldür" şeklinde kamuoyu açıklamasında bulundu. Yani, karanlığa sığınıp gazel okumanın avantajlarını yaşayan bir site.

Yayınlanan yazıların ne derecede doğru olduğu meçhul diyoruz. Zira, bu sitede Tuğgeneral Mustafa Fırat tarafından yazıldığı söylenen "Bir Generalin Feryadı" isimli yazının bahsi geçen general tarafından yazılmadığı 12 Şubat 2002 tarihinde Hürriyet gazetesinde yayınlanan "Generale Komplo" başlığı ile verilen haberde açıklandı. Haberde "İnternet iftiralarının sonuncusu bir generale atıldı" deniliyordu.

Onlar bu yanlıştan dolayı okuyucularından özür dileyeceklerine “eğer başka birisi onun adı ile bu maili yollamışsa isminin habersizce kullanılması ayıbı bize değil bu yolu seçenleredir. Halkımız gibi Yolsuzluk.com için de zarfın içindekiler zarftan daha önemlidir” diyerek işi pişkinliğe vurdular.

Ne kolay yol değil mi? Sen her gelen e-maili araştırmadan yayınla, sonra suçu da başkasına at.

Evet, Atin’de yayınlanan Uçak, Balık ve Hayat, Yolsuzluk.com'a Açık Mektup ve Yolsuzluk gibi yazılarla bütün bu gerçekleri yüzlerine vurduğumuz için bize kızgınlar. Yazılanlara yalan diyemedikleri için terbiye sınırlarını aşıp, ilkel bir şekilde hakaret ederek kendilerini tatmin etmeye çalışıyorlar. Bir yerde bu şekilde düşük olan okuyucu sayısını arttırdıkları da gerçek.

Karanlığa saklanıp kahramanlık taslamak ucuz bir şekil. Bizi Türkiye’ye davet edeceğinize önce kendi web sayfanızı Türkiye’ye taşıyın da ne kahraman olduğunuzu görelim. Madem korkuyorsunuz, niye öyle “alçaklar”dan bahsedip, “çok yakında bunların isimlerini tek tek vereceğiz” diye yazıp aslan kesiliyorsunuz? Tek tek isim veremeyecekseniz neden o kadar iddialı yazılar yazıyor, neden şimdi ilk okul çocuğu gibi abuk-sabuk bahanelerle bizi suçlamaya çalışıyorsunuz. O yazıyı size biz mi yazdırdık, yazınızı mı değiştirdik veya yalan bir şey mi yazdık?

“Kim Bu Alçaklar” demişiz de sizi hedef göstermişiz. Başlığımız düzeysiz bir ironiymiş. Siz isim isim açıklayacağınızı belirtmeseydiniz biz de böyle bir başlık atmazdık. Bırakın bu zevzekliği. Sizin kim olduğunuzu biliyoruz. Eğer sizi hedef göstermek gibi bir arzumuz olsa, sizi saklandığınız karanlıktan gün ışığına çıkarır, zarar verirdik. Ama böyle bir arzumuz olmadı ve biz kendimize yakışanı yapıyoruz.


Bize çamur atmayı ve meydan okumayı bırakıp şu isimleri açıklayın da görelim. Bu işler palavra atarak olmuyor...