Sivil İhtilal
[ 8/7/2002 - 22:01 ]  By Atin  anadolu@atin.org

Gördünüz mü, o sessiz, sakin görünüşlü, MGK’da Cumhurbaşkanına “Yüzde 25'lik Cumhurbaşkanısınız. Sizi orada oturtan iradenin biraz önce suçladığınız irade olduğunu unutmayın...

Gördünüz mü, o sessiz, sakin görünüşlü, başı eğik, MGK’da Cumhurbaşkanına “Yüzde 25'lik Cumhurbaşkanısınız. Sizi orada oturtan iradenin biraz önce suçladığınız irade olduğunu unutmayın. O irade sizi de oradan indirmesini de bilir. Nankör kedi..." demesinin dışında ağzını açamayan Hüsamettin Özkan’ı.

“Beni politikaya, bu günlere Sayın Ecevit taşıdı, ben politikaya değil, Sayın Ecevit'e hizmet amacıyla bugüne kadar onun yanında bulundum ve ben Ecevit'le geldim, Ecevit'le de giderim...ne önce ne de sonra..” gibi, düşük kişilik sergileyen sözlerle “Ecevit’in hizmetkarı” olduğunu belirten Özkan, nasıl da Ecevit’in altını oyuyormuş...

Nasıl da örgütlenmiş.

Tam bir sivil ihtilal...

Meğerse Ecevit'lerin sağlığı ve evlerinde olup bitenleri el altından gazetelere uçuran da o imiş..

Ecevit’in, daha doğrusu Ecevit hiç bir şeyin farkında değil de Rahşan Ecevit ve diğer partililerin,onun ihanet ettiğini anlaması üzerine istifa edip, DSP’nin büyük bir bölümünü nasıl da arkasından sürükledi.

Çok yaklaştığı “Başbakanlığa oturma ve seçimlere kadar idare” safhası başarısızlıkla neticelenip deşifre olunca, hemen ikinci safhanın uygulamasına geçildi.

Müthiş bir operasyon...

Özkan, tam çıkar çevrelerinin tuttuğu tip, “işbitirici, iyi atan, kolay satan” bir politikacı.

Ne diyor “Biz Erciyes'i seyrederek büyüdük, başınızı kaldırıp Erciyes'i seyrederken şapkanızı başınızdan düşürmemek zorundasınız, bunun için de daima uyanık-dikkatli olmak zorundasınız. Biz işte bu tembihlerle büyüdüğümüz için, başımızdan şapkamızı düşürmemeyi de, dikkati de, küçük yaşta anlamıyla yaşayıp, bugünlere geldik.”

Abraka dabra...

Bakalım başından düşürmadiği şapkasının içinden daha neler çıkacak?

Bu müthiş operasyonu tek başına planlamadığı muhakkak.

Arkasında Yılmaz biraderler, büyük medya patronları, Mehmet Ağar, Turgay Ciner gibi isimlerin ve serveti nereden geldiği belli olmayan diğerlerinin olduğu anlaşılıyor.

Operasyonun birinci bölümünü, Ecevit’ler bozdu.

Sadece kendi açılarından düşenerek yapmış olsalar bile, gider ayak bilmiyerek Türkiye’ye bir iyilik yaptılar.

Operasyonun ikinci bölümünü ise Devlet Bahçeli çökertecek gibi gözüküyor.


Bakalım son yıllarda, “Sayın Cumhurbaşkanı istisna”, yöneticiler ve politikacılar yönünden bir hayli şanssız bir ülke durumuna gelen Türkiye’yi daha ne sürprizler bekliyor?