Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Teori

28/8/2001 - 11:00 - İmam Hatip TalebesiYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

MERHABA,

BEN ..... .....ADINDA BİR ANADOLU İMAM HATİP LİSESİ TALEBESİYİM. SİYASAL KONULARA VE İSTİHBARATA İLGİ DUYUYORUM. SİZE SUSURLUK OLAYIYLA İLGİLİ BİR KAÇ TEORİMİ YOLLAMAK İSTEDİM. OKURSANIZ MEMNUN OLACAĞIM:

SUSURLUK OLAYININ TEMELLERİ 1988 YILINDAKİ KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI ATAMASI BAŞTA OLMAK ÜZERE GEÇMİŞTEKİ PEK ÇOK OLAYA DAYANIR.

1988 YILINDA KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI KONUSUNDA KEMAL YAMAK VE DOĞAN GÜREŞ ARASINDA BİR ÇEKİŞME VARDIR. BU ÇEKİŞME DOĞAN GÜREŞ'İN, TURGUT ÖZAL SAF DIŞI BIRAKILIP ATANMASIYLA NİHAYETE ERER. BUNDAN SONRA KEMAL YAMAK ÖZAL'IN DANIŞMANI, DOĞAN GÜREŞ İSE DOĞAL OLARAK 1990'DA GENELKURMAY BAŞKANI OLUR.

DOĞAN GÜREŞ'İN GENELKURMAY BAŞKANI OLMASIYLA BELÇİKALILAR GRUBU ARASINDA ŞÜPHESİZ BİR BAĞLANTI VARDIR. TURGUT ÖZAL CUMHURBAŞKANI OLURKEN ANAP YASAKLI SİYASETÇİLERİN SİYASETE DÖNMESİNE İZİN VERMEK ZORUNDA KALIR.

1991 SEÇİMLERİNİ KAZANAN SÜLEYMAN DEMİREL'İN PARTSİNDE O ZAMANA KADAR SİYASET SAHNESİNE CİDDİ ANLAMDA ÇIKMAMIŞ İLGİNÇ BİR İSİM VARDIR: TANSU ÇİLLER.

TANSU ÇİLLER'İN DOĞAN GÜREŞ'LE ARASININ İYİ OLDUĞU BİLİNMEKTEDİR, NİTEKİM 1993 YILINDA TURGUT ÖZAL'IN ŞAİBELİ ÖLÜMÜ TANSU ÇİLLER'İ DOLAYLI OLARAK BAŞBAKANLIĞA GETİRİRKEN AYNI YIL DOĞAN GÜREŞ'İN GÖREV SÜRESİ BİR YIL UZATILIR. O DÖNEMDE TÜRKİYE'NİN BAŞINDA KUZEY IRAK BELASI VARDIR.

1995 TANSU ÇİLLER'İN BAŞBAKANLIĞINDA KUZEY IRAK HAREKATI YAPILIR. TOPLATILMIŞ BİR KİTAP OLAN ARMAGEDDON'DA BU KONUDA GENİŞ BİLGİ OLMAKLA BİRLİKTE TÜRKİYE İÇİNDEKİ SAVAŞ İKİ CEPHEDEDİR:

CUNTACI İSRAİL YANLISI CEPHE (KARADAYI, ALPKAYA, ÇEVİK BİR),

AVRUPA DESTEKLİ ÇİLLER-SUSURLUK CEPHESİ (MEHMET AĞAR, ÖZEL HAREKAT DAİRESİ, ABDULLAH ÇATLI...)

AVRUPA DESTEKLİ CEPHENİN AMACI ÖNCELİKLE İSRAİL'İN AVRUPA'NINKİNE TERS DÜŞEN KUZEY IRAK POLİTİKASINI YARALAMAKTIR Kİ BUNU 1995 HAREKATINDA YAPMIŞLARDIR.

İSRAİL CEPHESİ'NİN ÖNCELİKLİ AMACI İSE TÜRKİYE'DE KAOS ORTAMI OLUŞTURMAK VE DARBE YAPMAKTIR. İSRAİL'İN 1994'DE KARADAYI'NIN GENELKURMAY BAŞKANI OLMASI, 1995'TE ALPKAYA'NIN DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANI OLMASI İLE ÖNLENEMEYEN YÜKSELİŞİ ESNASINDA İZAK RABİN'İN ÖLDÜRÜLMESİ (KASIM 1995) VE ŞABTAY ŞAVİT'İN MOSSAD BAŞKANLIĞINDAN İNMESİ (1996) OLAYLARI MEYDANA GELMİŞTİR.

ALMANYA İLE İSRAİL ARASINDAKİ SAVAŞTA DAHA ÖNCEDEN İSRAİL TARAFINI TUTAN CLİNTON BU OLAYDAN SONRA SAF DEĞİŞTİREREK BİR SÜRE SONRA ALMANYA VE ABD'NİN ORTAK ÇIKARLARINA OLAN BOSNA-DAYTON ANLAŞMASINI SAĞLAMIŞLARDIR.

BU TARİHTEN SONRA 1976 JAMAİKA ANLAŞMALARINA DAYANAN KÜRESELLEŞME SÖYLEMİ ALMANYA VE ABD ÖNCÜLÜĞÜNDE YENİDEN İYİCE CANLANMIŞ VE MÜSTAKBEL G-20 ÜLKELERİNE (ARJANTİN, BREZİLYA, ENDONEZYA, TÜRKİYE) EKONOMİK YOLLARLA YÖNELMİŞTİR.

O YILLARDA RUSYA İLE BİRLİKTE ALMANYA'YA DOĞU AVRUPA KONUSUNDA TAVIR ALAN İNGİLTERE VE FRANSA'NIN DA KOSOVA OLAYINDAN SONRA SİNMESİYLE KÜRESELLEŞME HAREKETİ İYİCE İVME KAZANMIŞ VE G-20 TOPLANTISI YAPILMIŞTIR.

BİR YANDAN BU OLAYLAR MEYDANA GELİRKEN DİĞER YANDAN İSRAİL YANLISI CUNTA TÜRKİYE'DE SUSURLUK KAZASIYLA ÇETEYE AĞIR BİR DARBE İNDİRMİŞ VE ARDINDAN 28 ŞUBAT SÜRECİYLE DARBENİN YOLLARINI ARAMIŞSA DA BU OLUŞUM TARAFIMIZDAN MİLLİCİ UNSURLAR OLARAK NİTELENDİRİLEN ORDU MENSUPLARINCA ENGELLENMİŞTİR.

MİLLİCİ UNSURLARIN BAŞINDA HÜSEYİN KIVRIKOĞLU VARDIR VE MUHTEMELEN ATAMALARINDA 1993'E KADAR DANIŞMANLIK YAPAN KEMAL YAMAK'IN DA ETKİLERİ VARDIR.

MİLLİCİ UNSURLAR, SUSURLUK OLAYINA DESTEK VEREREK HEM KENDİ TARAFLARINDA GÖZÜKEN HEM DE İHANET EDEN SUSURLUK ÇETESİNE AĞIR DARBE İNDİRMİŞ, ARDINDAN DA İSRAİL YANLISI CUNTAYI MALUM OLDUĞU ÜZERE TEK TEK TASFİYE ETMİŞTİR.

GÜNÜMÜZDE İSE TÜRKİYE ÜZERİNDE YENİ DÜNYA DÜZENİ OLAN KÜRESELLEŞME İLE İLGİLİ OYUNLAR OYNANMAKTA VE BU OYUNLARA ECEVİT VE KEMAL DERVİŞ GİBİ SİYASETÇİLER DE DESTEK VERMEKTEDİR.


EKONOMİK KRİZLERİN G-20 ÜLKELERİNE YÖNELMİŞ OLMASI DİKKAT ÇEKİCİDİR...
--------------------------------------------------------------------------------------
Bu sayfa "Konuk Yazarımız" tarafından yazılmıştır. Anadolu Türk İnterneti, okuyucularının olumlu ve seviyeli yazılarına her zaman açıktır. Atin'de yayınlanmasını istediğiniz yazıları lütfen bize iletin. Açık kimliğinizi veya takma bir ismi kullanabilirsiniz. Görüş ve düşüncesi ne olursa olsun, hakaret ve küfür içermeyen, seviyeli bir şekilde yazılmış yazıları yayınlayacağımızdan şüphe duymayın. Konuk yazarlara ait yazıların yayınlanması, bu yazılardaki görüşlerin Anadolu Türk İnterneti'nce paylaşıldığı veya paylaşılmadığını yansıtmaz. ATİN.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50