Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Batı Trakya ve Terör

28/8/2001 - 11:00 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Sayın Eymür,

Memleket düşmanlarının yeni alanı Batı Trakya. Bu konuda, gazetecilerimizi uyarmama rağmen pek ilgi duymuyorlar ama İslamcı basın ve yazarlar sık sık geliyorlar.

İBDA-C, yeni örgütlenme alanı olarak Batı Trakya'yı seçmiş ve buradaki azınlığı Pomak-Türk diye ayırıyor. Yunanistan da buna göz yumuyor.

Örgütün lider kadrolarının cezaevinde olması ve çökme noktasına gelmesinden sonra bazı önemli isimleri yurtdışına kaydırıyorlar.

Örneğin Mustafa Saka, Hayrettin Soykan.

Azınlığımızın içine nifak sokuyorlar. Herkese M. Kemal'i kötülüyorlar, Türkiye'yi şeytan ilân ediyorlar.

Bunlar Gümülcine'de çıkan Yunan milliyetçilerinin gazetesi "Antifonitis" isimli gazeteyi, İskeçe'de de "Efimerida ton Politon" adlı gazeteyi işgal etmiş durumdalar. Yazıları ve yorumları bu gazetelerde yayınlanıyor. Buradan Türkiye'ye küfür ediyorlar. Ayrıca bildiriler dağıtıp, ev toplantıları düzenliyorlar.

Sadece onlar değil, PKK da yavaş yavaş bölgemize giriyor. "Kerim" kod adlı bir şahsın PKK'nın Batı Trakya bölgesinde faaliyet yürütmek için geldiği herkesçe biliniyor.

PKK'nın Batı Trakya faaliyetleri İBDA-C'nin desteğiyle yürütülecek şeklinde bir haber var.

İskeçe ve Gümülcine'de de DHKP-C faaliyetlerinin olduğu biliniyor. İskeçe'de "Çerkes Hoca" koduyla tanınan bir şahıs DHKP-C'nin Batı Trakya alan
sorumlusu olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz günlerde, İBDA-C, PİK ve HİK adlı örgütler Gümülcine'de toplantı yaptılar. HİK ve PİK yöneticileri Almanya'dan geldiler. Muhtemelen, İBDA-C onlara da alan yaratacak.

Pomak Kültür Derneği adıyla faaliyet yürüten şer odağı da bu işlerin içinde. Başkanı Hamdi Ömer ve yardımcı başkan Hasan Meşker özellikle İBDA-C ve PKK tarafından kulanılıyor.

Bütün bunların arkasında ise Yunan milliyetçileri ve bazı parlamenterlerle işadamları var.


Lütfen bu konuyu gündeme getirin aksi halde yarın çok geç olabilir.
--------------------------------------------------------------------------------------
Bu sayfa "Konuk Yazarımız" tarafından yazılmıştır. Anadolu Türk İnterneti, okuyucularının olumlu ve seviyeli yazılarına her zaman açıktır. Atin'de yayınlanmasını istediğiniz yazıları lütfen bize iletin. Açık kimliğinizi veya takma bir ismi kullanabilirsiniz. Görüş ve düşüncesi ne olursa olsun, hakaret ve küfür içermeyen, seviyeli bir şekilde yazılmış yazıları yayınlayacağımızdan şüphe duymayın. Konuk yazarlara ait yazıların yayınlanması, bu yazılardaki görüşlerin Anadolu Türk İnterneti'nce paylaşıldığı veya paylaşılmadığını yansıtmaz. ATİN.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50