Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Beyaz Enerji Operasyonu

21/4/2001 - 11:00 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Gazetelerde yer alan haberlere göre Ankara DGM Cumhuriyet Başsavcısı Cevdet Volkan, Beyaz Enerji İddianamesine ilişkin haberlere sert bir üslupla tepki göstermiş.

İddianamenin kendisine ulaşmadan “tamamlandı” denilmesini eleştiren Volkan, üzerinde hala değiştirme yapılabileceğini kaydetmiş.

Üstü kapalı olarak basına yapılan açıklamaları da eleştiren Başsavcı Volkan, “Bu işi çok büyüttünüz. belki dava bile açılmayacak” demiş.

Bir okuyucumuz "Rize Pazar'lı Cevdet Volkan, Mesut Yılmaz'ın hemşehrisidir ve ona çok yakındır. Cevdet Volkan ile Talat Şalk arasındaki sürtüşme, mesleki değil, Cevdet Volkan'ın Mesut Yılmaz'a yakınlığı nedeniyledir" demiş.

Biz Ankara DGM Başsavcılığı gibi bir makamı işgal eden bir kişinin, hemşehrilik nedeniyle veya siyasi tercihleri dolayısıyla, bu tip bir ilişki içinde olacağına ihtimal vermiyoruz. Ümit ederiz ki bu düşüncemizde haklı çıkalım.

Ancak Başsavcı Cevdet Volkan ile DGM Savcısı Talat Şalk arasındaki sürtüşmenin nedenini de anlamakta zorlanıyoruz.

Gazete haberlerine dayanarak hatırladığımıza göre, "Beyaz Enerji" soruşturması kapsamında Savcı Şalk'ın, Sabah Gazetesine yaptığı "Düğmeye ben bastım" açıklamasına sert tepki gösteren Başsavcı Volkan, "Beyaz Enerji" soruşturmasını yürüten Talat Şalk ve diğer DGM savcılarına açıklama yasağı getirmiş ve "Konuşulacaksa ben konuşurum" demişti.

Daha sonra makamında gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen DGM Cumhuriyet Başsavcısı Cevdet Volkan, soruşturmayı yürüten Savcı Talat Şalk ile "aralarında ihtilaf olduğu" yönündeki iddiaları yalanlamıştı.

Bu toplantıda Şalk'a sonsuz güven duyduğunu belirten Volkan, soruşturma sırasında, hiç bir bakan ya da bakanlık görevlisinin kendisini aramadığını da bildirmişti.

Cevdet Volkan'ın yeni açıklaması, Başsavcı ile Savcı arasında bir ihtilafın olduğu ve halen de devam ettiğini gösterir mahiyette.

Kamuoyunun merakla beklediği "Beyaz Enerji" iddianamesi, sızan haberlere göre Enerji Bakanı Cumhur Ersümer'le ilgili yolsuzluk iddialarını ihtiva ediyordu.

Daha önce, "Beyaz Enerji Operasyonu" kapsamında Cumhur Ersümer'in yanı sıra Turgut Yılmaz, Turgay Ciner gibi isimler de gündeme gelmişti.


Bakalım bu çok gürültü yaratan Jandarma operasyonundan bir netice çıkacak mı? Herkes gibi biz de merakla bekliyoruz.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50