Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2013-05-11

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Tansu Hanım, Bunca Tecrübeden Sonra..

3/4/2001 - 11:00 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Yeni Şafak Gazetesinde yayınlanan aşağıdaki haber, okuyunca, Tansu Hanım'ın başından geçen onca tecrübeye rağmen yanlış tercihlerde ısrar ettiğini düşündürdü.

Yoksa bir zamanlar ona başörtüsü taktıran, eline tespih veren, yanlış üstüne yanlış yaptıran danışmanları, Ahmet Özal'ı partisine kazandırırsa büyük bir oy patlaması olacağını mı telkin ettiler?

Bizce Ahmet yerine onun aziz dostu Alaattin Çakıcı'yı partisine alsa daha etkili olur. Alaattin hem etkili, hem yetkili, hem de beceriklidir.

İşin latifesi bir yana, Aydın Menderes'in adının geçtiği bir zamanlamada, Ahmet Özal'ı aynı kefeye koymak yakışıksız gözüküyor uzaktan.

Bizden dostça bir ikaz.

Yenişafak
2 Nisan 2001
Pazartesi

Tansu Çiller, Özal'ı henüz ikna edemedi

Aydın Menderes'i DYP saflarına katacak olan Çiller, bağımsız milletvekili Ahmet Özal'ı ikna edemedi.

14 Nisan'da yapılacak DYP Temsilciler Meclisi toplantısını bir şölene dönüştürmeyi hedefleyen DYP Genel Başkanı Tansu Çiller, Malatya bağımsız milletvekili Ahmet Özal'a yaptığı 'gel' çağrısına olumlu cevap alamadı.

İstanbul Milletvekili Aydın Menderes'i DYP saflarına katacak olan Çiller, Ahmet Özal'ı da partiye katarak gövde gösterisi yapmak istiyordu. Hatta partide, "Adnan Menderes'in oğlu ile Turgut Özal'ın oğlu DYP'de bir araya geliyor" yorumları yapılıyordu. Çiller, uzun bir süredir Özal'ın DYP'ye katılmasını istiyordu. Bu doğrultuda ilk görüşme geçtiğimiz aylarda Çiller'in Bilkent'teki evinde gerçekleşti. Evinde Özal'la başbaşa kahvaltı eden Çiller, "Sizin DYP'ye katılmanız bize güç verecektir" mesajını verdi. Özal ise teklife 'henüz erken' cevabını vermekle yetindi.

'Şu işi bitirelim'

Bu görüşmeden sonra Özal'la havaalanında karşılaşan Çiller, "Yarım kalmış işimizi tamamlayalım" diyerek teklifini yineledi. 14 Nisan'daki toplantıyı bir dönüm noktası kabul eden Çiller, Özal'ı tekrar partiye çağırdı. Özal'a son teklif, DYP Genel Başkan Yardımcısı Hasan Ekinci tarafından iletildi.


Özal'ı TBMM'deki makamından telefonla arayan Ekinci, Özal'a ulaşamadı. Ekinci'nin telefonla yaptığı çağrıyı 'ciddi' bulmayan Özal'ın, 'Şimdilik DYP'ye geçmeyi düşünmediği' öğrenildi. DYP'li kaynaklar, Özal'ın parti tüzüğüne göre yönetimde görev alamaması nedeniyle partiye katılmaya sıcak bakmadığına dikkat çektiler.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 2013-05-11