Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2013-05-11

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Gaziemir Çocuk Şenliği

3/4/2001 - 11:00 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Onlar Bizim En Kıymetli Varlıklarımız

BU YIL GAZİEMİR'DE 5. KEZ ŞENLİK VAR...

Gaziemir Belediyesi 20 - 27 Nisan 2001 tarihleri arasında 23 Nisan Uluslararası Çocuk Şenliği'nin 5.ncisini düzenleniyor.

Belediye bünyesinde oluşturulan 23 Nisan Komitesi aylar öncesinden başladığı hazırlıkları bitirme aşamasına geldi. Şenliğe Azarbeycan, Bulgaristan, Bosna - Hersek, Gürcistan, Rusya, Ukrayna ve Türkiye olmak üzere toplam 7 ülke katılıyor. 200 çocuğun konuk olacağı şenliğe toplam 300 kişi katılıyor.

Gaziemir Belediye Başkanı İsmet Kılıç "Barışın Bayrakları Dünya Çocukları ile Dünya Barışı için elele" sloganından hareketle kardeşlik, dostluk ilişkilerinin kurularak geliştirilmesi amacıyla, 5 yıldır Nisan aylarında Gaziemir'de adeta seferberlik ilan ediliyor" dedi. 23 Nisan Komitesinde oluşturulan satın alma, gösterilerle ilgili ve basın gibi alt komisyonlar, ilçede konuk olacak yabancı çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde çalışmalarını sürdürüyor. 7 gün boyunca oldukça yoğun bir programı içeren şenlikteki bir diğer amaç, heyecanı, kardeşliği ve sevinci Gaziemir'le sınırlandırmayıp İzmir ve çevresine de taşıyabilmek. Yabancı çocuklar geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi Gaziemir'li aileler tarafından konuk edilecek. Bununla ilgili olarak da ilçedeki Milli Eğitim Müdürlüğü ve okul müdürleri ve emniyetle işbirliği içinde çalışarak evinde yabancı çocuk misafir etmek isteyenlere formlar dağıtıldı. Başvurular sonucunda Belediyeye ulaşan formlar komite tarafından ayıklanacak ve emniyet tarafından da güvenlik taramasından geçiriliyor.


Temas ve bilgi için: Bn. Ziynet Körükçü sekreter@gaziemir-bld.gov.tr
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 2013-05-11