Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2021-08-24

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Fabrikatör'den Mektup 07 - Perinçek Kimi Gizliyor?

5/3/2001 - 11:00 - Atinİlgili Bağlantı Yorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

"Fabrikatör'den Mektup 6" dizimizde ortaya koyduğumuz Perinçek grubunun düzmece haber ve montaj faaliyeti "Dördüncü Kuvvet Medya'nın da dikkatini çekmiş.

Dördüncü Kuvvet Medya'nın haberine göre, Fabrikatör Perinçek'in bu düzmece haberin ve montaj fotoğrafın ortaya çıkmasından dolayı köşeye sıkıştığı anlaşılıyor.

Dördüncü Kuvvet Medya'nın haberini aşağıda aynen veriyoruz:

*****

Almanya'dan şok fotograflardaki dördüncü kişinin uyuşturucu tüccarı Hüseyin Duman değil mimar Esen Kale olduğu açıklandı. Ancak fotografı kesip biçerek kitabına alan Doğu Perinçek'in yanıtlamaktan kaçındığı önemli sorular var:

DOĞU PERİNÇEK KİMİ GİZLEMEYE ÇALIŞIYOR?Ahmet Tezcan
Almanya'dan Şok Fotograflar başlığı alrında yayınladığımız resimYanda görülen resim e-maille bize ulaştırıldı. Ekli bilgi notunda bu resmin Doğu Perinçek'in Çiller Özel Örgütü kitabının 194. sayfasında yer aldığı belirtiliyor ve resimde görülen kişilerden Aydın Doğan, Özer Çiller ve Orhan Karabulut dışındaki dördüncü kişinin uyuşturucu kaçakçısı Hüseyin Duman olduğu bildiriliyordu.Bu resmi ve Hüseyin Duman olduğu belirtilen şahısla Aydın Doğan'ın tavla oynadığı bir başla resmi Almanya'dan Şok Fotograflar başlığı altında yorumsuz yayınladık.

Doğu Perinçek, bu fotoğrafı Çiller Özel Örgütü kitabının 194. sayfasına kadrajlayarak koymuştu. Sadece Özer Çiller ve Hüseyin Duman olduğu belirtilen şahıs görülüyordu. Deniz Kuvvetleri eski Komutanı Orhan Karabulut ile Aydın Doğan çerçeve dışı bırakılmıştı. Perinçek "Baden Badendeki Buluşmanın Fotoğrafı" başlığıyla yayımladığı bu resmin altına da şunları yazmıştı:

"Baden Baden'de Brenner otelde çekilen fotograf. Fotografta Özer Çiller(arka planda) dışındaki kişinin Hüseyin Duman olduğu iddia edildi. Ancak Özer Çiller daha sonra bu kişinin Mimar Esen Kale olduğunu açıkladı. Bu buluşmada Osmium işi konuşuldu."

Perinçek, kitabın 188. sayfasında yer alan bilgilere göre bu buluşmayı 7 Temmuz 1996 tarihinde bir basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna açıklamıştı. "Özer Çiller Lacosa GMBH ile yeraltı işi yapıyor" diyen Perinçek, şunları söylüyordu:

"Özer Çiller ve Hüseyin Duman, 'iş' görüşmesi için 1995 yılı Ağustos ayında, Almanya'nın Baden Baden şehrinde buluştular. Buluşma, Özer Çiller'in bir hafta kadar kaldığı Brenner Hotel'de gerçekleşti. (....) Buluşmaya Özel Çiller ve Hüseyin Duman dışında katılanlar da var."

Doğu Perinçek sonraki satırlarda Özer Öiller, Hüseyin Duman ve Lacosa GMBH'nin görüşmeleri sonucunda vardıkları anlaşmayı el yazısı ile tutanağa geçirdiklerini belirtiyor ve 191. sayfada bu tutanağın fotokopisini yayınlıyor. Perinçek'e göre Almanca tutanağın Türkçesi şöyle:

Çiller Özel Örgütü-Doğu Perinçek-Sayfa 191Biz Lacosa GMBH Şirketi, yukarda adları belirtilen bayların getireceği bundan sonraki işerde, bu bayları dışlamayacağımızı veya onları devre dışı bırakmayacağımızı bu belgeyle onaylarız. Komisyon payları üzerinde işten işe anlaşma yapılacaktır. Bütün işlemler, Avukat Dr.Fendel tarafından onaylanır. Bu anlaşma iki nüsha düzenlenmiştir. Lcosa GMBH. müdür, imza"

PERİNÇEK KORKTU MU?

Bu tutanakta sözü edilen iş, Doğu Perinçek'e göre "yasadışı Osmium ve silah satışı. Hüseyin Duman Rusya ile bağlantılı olarak osmiumu buluyor. Özer Çiller, Tansu Çiller vasıtasıyla Türkiye devleti içindeki desteği sağlıyor. Bu grup ayrıca silah ticareti de yapıyor". Ancak bu noktada Perinçek birilerini gizliyor. daha önce Baden Baden'deki toplantıya başkalarının da katıldığını belirten Perinçek nedense bunların kimler olduğunu açıklamıyor. Hatta daha da ileri gidiyor, Lacosa GMBH'nin anlaşma tutanağında Hüseyin Duman ve Özer Uçuran Çiller isimlerinin arasındaki bir ismi çizerek üstünü kapatıyor. Perinçek ya birilerini kolluyor ya da birilerinden korkuyor.

Üstü çizilen isimde (y) ve (g) gibi iki adet kuyruklu harf olduğu son derece açık. Almanya'dan Şok Fotoğrafları bize ileten okurumuz ilk ismin ikinci harfinin (y), soyadının üçüncü harfinin de (g) olduğunu öne sürüyor ve "Sorun Doğu Perinçek'e kimi gizlemeye çalışıyormuş?" diyordu. Sorduk:

Doğu Perinçek'in e-mail adresine şu soruları içeren bir mesaj gönderdik:

1. Fotograflar kitabınıza niçin kadrajlanarak alındı? Bunda bazı şahısları koruma içgüdüsü var mıdır?
2. Bir araya gelişleri çok ilginç bir manzara arzeden bu dört kişinin (Aydın Doğan, Özer Çiller, Orhan Karabulut ve Hüseyin Duman) çok samimi bir ortamda nasıl buluşabildikleri ve neler konuştukları konusundaki görüşlerinizi anlatabilir misiniz?
3. Osmium pazarlığı konusundaki tutanaktan adı geçenlerden birinin üstünün çizildiği, ancak ilk adının ikinci harfinin y, soyadının üçüncü harfinin g olarak okunabildiği belirtiliyor. Kitabınızın 191. sayfasında yer verdiğiniz bu tutanakta gizlenen adın kime ait olduğunu siz de merak ettiniz mi? Kim olduğunu biliyor musunuz? Biliyorsanız niçin yayınlamadınız?
4. Dördüncü Kuvvet Medya programında(1997) "medya büyük sermayenin kara para aklama merkezidir" demiştiniz. Hala bu görüşte misiniz? Bu görüşe dayanak olan etmenlerden biri de sözkonusu fotograf olabilir mi?

PERİNÇEK'İN KAÇAMAK CEVABI

Doğu PerinçekDoğu Perinçek, her zamanki nezaketiyle mesajımızı hemen yanıtladı. Şöyle diyordu:

"Sayın Ahmet Tezcan, fotoğraftaki dördüncü kişi Hüseyin Duman değil, Özer Çiller'in çok yakını olan Mimar Esen Kale'dir. Toplantı önemlidir. Sorularınız da anlamlı ve yerinde. Bu konularda zamanı gelince konuşalım. Selamlar."

Perinçek, kitabında yer alan fotograftaki kişinin Esen Kale olduğunu kabul ediyor ama hemen ardından "Toplantı önemlidir" demeyi ihmal etmiyor. Uyuşturucu kaçakçısı olduğu öne sürülen kişi sıradan bir aile dostu ise toplantı niçin önemli olsun? Bu sorunun cevabı yok. Perinçek, resmi niçin kadrajlayıp Orhan Karabulut ve Aydın Doğan'ı dışarda bıraktığını ve diğer sorularımızı "anlamlı ve yerinde" bulmasına rağmen yine cevaplamıyor, "zamanı gelince konuşalım" diyerek kenar geziyor. Nitekim, Perinçek "Konuşmanın zamanı ne zaman gelecek?" diye sorduğumuz ikinci mektubumuza aradan bir hafta geçmesine rağmen hala yanıt göndermedi. Perinçek neden korkuyor, niye kaçıyor? Çözebilmiş değiliz.

EYMÜR'E GÖRE FABRİKASYON

Perinçek'in kitabına aldığı fotografla ilgili olarak MİT eski yöneticilerinden Mehmet Eymür'ün de bilgisine başvurduk. Eymür "Ben de sizi uyaracaktım ve atin.org'de bu fotografla ilgili olarak Perinçek'in yazdıklarının fabrikasyon olduğunu anlatacaktım." dedi. Gerçekten web sayfasında da Perinçek'in iddialarını yalanlıyor ve şöyle diyor:

"Bir kaç doğruya, binlerce yalan ekleyerek yalan haberler üreten Fabrikatör Perinçek ve grubu nasıl adice bir şekilde insanları lekeliyorlar, işte size delilleri ile bir örnek."

Eymür'ün bu konuyla ilgili yazısı "devam edecek" görünüyor.

Bütün bunlar akla bir takım ihtimalleri getiriyor:

Söz konusu fotografları bize gönderen okurumuz da Perinçek gibi bir "fabrikatör" olabilir. Lekeleme operasyonuna yeni isimler ekleyerek pisliği genişletmek isteyen bir provokatör ajan da olabilir.

Perinçek'in kitabının 191. sayfasında yer alan ve Aydın Doğan olduğu öne sürülen ismin çizildiği tutanak fotokopisi de "fabrikasyon" olabilir. Birileri bu uydurmalardan yola çıkarak bizi de kullanıp bir takım gerçekleri saptırmak isteyebilir.


Şimdi top Doğu Perinçek'te. Öncelikle Perinçek ortaya çıkmalı ve kitabındaki bilgi ve belgelerin gerçek mi yoksa fabrikasyon mu olduğunu, üstü çizilen kişinin kim olduğunu ve neden gizlediğini anlatmalıdır.FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 24.08.2021 - 15:50