Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2013-05-11

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Onları Hiç Unutmadık

27/7/2000 - 11:00 - Atinİlgili Bağlantı Yorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

İftiracılar

Senelerce mücadele verdiğimiz ve korkulu rüyası haline geldiğimiz Mafya çeteleri bizi satın alamadı ama size istediğini yaptırttı...

Evet, sözeriniz ve yüzleriniz hafızamızdan hiç silinmedi, silinmeyecek.

Onurla koruduğumuz, hiç bir pisliğe bulaşmamış hayatımızı karartmaya çalışan, "çete reisi, hırsız, arsız" iftiraları atanlar nasıl unutulur.

Sözde, "MİT'deki çetelerle bağlantılı personeli ayıklıyoruz" diye, gözümüzün içine baka baka, bizi teşhir eden, hakkımızda raporlar düzenleyen, zorlama soruşturmalar açan, el altından basını yalanlarla besleyen sizler değil misiniz?

Onlar ve Diğerleri

Bir sabıkalıyı, bir mafya şefini kendisine yakın ve muteber kişi gibi görüp, onun sözü ile hareket eden, bana iftira üzerine iftira atan Mesut YILMAZ'ı,

Çete reisinin kontroluna girip, akılsızca işler yapan, sağa-sola çamur atan, yine de kendini bilmeyip "mafya ile mücadele ettiğini zanneden" Eyüp AŞIK'ı,

YEŞİL'in faaliyetlerinde onayı bulunduğu halde, bana YEŞİL'le ilgili sual açtıran, Alattin ÇAKICI ile işbirliği olduğu halde bu ilişkiyi bana yamamaya çalışan Şenkal ATASAGUN'u,

Makam hırsı yüzünden her türlü entrikayı mubah bilen, Susurluk kahramanları ile işbirliğinde bulunan Mikdat ALPAY'ı,

Yaptığı tahkikatlarda olayları tersine çevirmek ve örtbas etmekte çok başarı gösteren ve bu başarısından dolayı devamlı ödüllendirilen, gizli operasyonel bilgileri el altından basına vererek, bunları suçmuş gibi duyuran Kutlu SAVAŞ'ı

ve diğerlerini, hiç unutmayacak, attıkları iftiranın hesabını verene kadar sormaya devam edeceğiz.

Ne Bulabildiniz?

Bu kadar suçladınız, bu kadar karaladınız. Kanunsuz bir işimi mi buldunuz, para yediğimi mi tespit ettiniz, herhangi bir suça karıştığımı veya herhangi bir suça azmettirdiğimi mi ortaya çıkardınız? Hiyerarşi dışında, gizli-saklı bilinmeyen bir işim, görevsel açıdan bir hatam ve ayıbım mı bulundu?

Cevap veremezsiniz. Veremediğiniz için de çeşitli şekillerde sindirmeye, gözdağı vermeye çalışır, "mülteci", "CIA'ci" gibi iftira atmaya devam edersiniz.

"Bilerek ve sistemli bir şekilde iftira" bir insana yapılabilecek en büyük kötülüktür. Kötülük de döner dolaşır bir gün sahibini bulur. Gün gelir, "makamlar" da, o kötüye kullanılan "makamların gücü" de biter.

MİT'de "istifa etmem" istendiğinde, nedeni hakkında kimse bana cevap verememişti. "Başbakan Mesut YILMAZ, çıkıp iki kelime söyler, benim 'çetelerle, yolsuzluklarla, Alaatin Çakıcı' ile bir ilişkim olmadığını açıklarsa, derhal istifa ederim, zaten artık çalışmak istemiyorum, ancak bu yaratılan 'çetelerle ve Alaatin Çakıcı ile irtibatlı MİT Mensupları temizleniyor' görüntüsünden sonra, hele Yavuz Ataç ile aynı kefeye konularak, kendi arzumla istifa etmem. Bu yaratılmak istenilen çirkin görüntüyü kabullenmem manasına gelir, aksi halde beni zorlarsanız hakkımı sonuna kadar ararım dedim.

Aradım, arıyorum.

Kişisel mi?

Bazıları bu savunmamızı kişisel bir olay gibi görüp "neden şimdi yazıyorsun?" diye soruyorlar. Bunun kişisel bir olayı çok aştığını, mafya'ya teslim olmamak adına, ülkemizin yolsuzluklar cenneti haline gelmemesi adına yapılan bir savunma olduğunu görmüyorlar.

Bunu soranlar, "MİT raporu" ve "Susurluk Raporu" diye bilinen raporlardaki rolümüzü herhalde unutmuşlar. Geriye dönüp bir göz atsınlar. Zor şatlara rağmen, o zaman da görevimizi yaptık, hala da vatandaş olarak yapıyoruz. Peki sizler ne yaptınız?

Çoğunlukla bu soruyu yöneltenler "dengelere göre yazma, sesini yükseltme alışkanlığı kazanmış" kişiler.

Aldığımız büyük desteğe karşılık, hatalı davrandığımızı, yayınlarımızın ülkeye zarar verdiğini belirten kişiler de var.

Hem böyle bir niyetimiz yok, hem de bunun doğru olduğunu düşünmüyoruz.

Anlattıklarımızın hepsi daha önce kamuoyu tarafından bilinen, basın tarafından işlenmiş, çeteleşme, yolsuzluk, cinayet gibi konularla ilgilidir. Sadece birilerini korumak , birşeyleri örtbas etmek için bazı bölümleri saklanan, bazı bölümleri ters-yüz edilen bilgiler. Hemen hemen hepsi, suçlandığımız, bizi yakinen ilgilendiren konular.

Gerekirse

Biz hesaplaşmanın yararlı olduğunu ve iyi bir gelecek için geçmişin sorgulanması gerektiği kanaatimizi yineliyoruz. Ayrıca anlattıklarımızla adalete yardımcı olduğumuzu da düşünüyoruz.

Yine de, ülkenin güvendiğimiz bir yöneticisi çıkar, yaptığımızın şu anda ülkenin içinde bulunduğu durum itibarıyle yararlı olmadığına bizi ikna ederse, yayını durdurur ve gerekirse bu sayfayı da kapatırız. Sadece güven duyulan bir isim ve bir telefon. O kadar basit.

Gündem

Asgar SMİTKO ve Lazım ESMAEİLİ ile YEŞİL konusunu hemen hemen bitirdik. Yazmayı düşündüğümüz konular arasında Tarık ÜMİT, Abdullah ÇATLI ve arkadaşları, Mehmet Ali YAPRAK konuları gibi ana konular var.

Mehmet AĞAR, Özer ÇİLLER, bazı holding yöneticileri ve medya patronları ile ilgili konular da belli başlı yazmayı planladıklarımız arasında.

Bu konuları işlerken "unutmadıklarımız"a sık sık yer vereceğiz.


Onları hiç unutmayacağız. Bu sayfalara destek veren kıymetli okuyucuları da.

Kim Ne Dedi

Çeteler devleti sarmış
Yılmaz: Çeteler kurumsallaştı 1
Yılmaz: Çeteler kurumsallaştı 2
Yılmaz: Çeteler rejim meselesi
MİT'te ayıklama yapacağız
Çakıcı MİT'i ikiye böldü
MİT'te 7-8, Emniyet'te 31 kişiye idari tedbir
MIT'i sarsacak şok suçlama
Korkunç
Paraları yalnız yemeyin, paylaşın
MİT'te Çete Temizliği
MİT ‘karar’ bekliyor
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 2013-05-11