Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2013-05-11

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

PKK'ya Silah Satisi

18/1/2009 - 14:42 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Merak ettim, baktim. Son günlerde bahsedilen PKK'ya silah sevkiyatini AYDINLIK gazetesi 10 sene önce yazmis. PERINÇEK ve Isçi Partisinin PKK'ya giden silahlardan bilgisi oldugu bu haberden anlasiliyor...

Aydinlik gazetesi 6 Aralik 1998 tarihli ve 594 sayili kapak haberinde, "Devletin en yüksek kurumlarinin PKK'ya silah satisini saptadigini ve silah ticareti ile ilgilenen görevlileri isim isim belirledigini" bildirmis.

Açiklamayi 3 Aralik 1998 tarihinde Dogu PERINÇEK'in yardimcisi, Isçi Partisi Genel Baskan Vekili Hasan YALÇIN, IP Genel Merkezi'nde düzenledigi basin toplantisinda yapmis. Hasan YALÇIN, PKK'ya silah satan bir örgütlenmenin, devletin en yüksek kurumlari tarafindan açiga çikarilip sorusturuldugunu açiklamis. Ancak "devletin en yüksek kurumlarinin" hangi kurumlar oldugu belirtmemis.  

IP Genel Baskan Vekili Hasan YALÇIN, "Devletin en yüksek kurumlari, Susurluk'la ortaya çikan özel örgüt'ün PKK'ye silah sattigini saptadi. Özel örgüt'ün silah ticareti ile ilgilenen görevlileri isim isim belirlendi. PKK'ye silah satis faaliyetinin basinda CIA-MOSSAD ekibi bulunuyor. Sorusturma devam ediyor" demistir.

YALÇIN su hususlara da deginmistir:

 "Sorusturmanin dayandigi istihbarat raporlarina göre,  baslangiçta örgüt, Suriye devletine de silah satiyor. Bu silahlarin PKK'ye gittigi ortaya çikinca iliskiyi perdelemek için diger kanallar kullaniliyor. Silah ticaretine aracilik yapanlar arasinda MED TV’nin finansörleri de bulunuyor. Bunlar için "eroin ve silah tüccarlari" deniliyor.

PKK'ye ve çesitli bölge ülkelerine silah satisini planlayan ve koordine eden ekibin basindaki kisi emekli Amerikali General Harry "Heinie" Aderholt, General Richard Secord ve Albay Tom McGravey. Söz konusu ekip, MOSSAD seflerinden David Kimche ile birlikte çalisiyor.

Susurluk olayiyla ortaya çikan özel örgüt'ün, PKK ile silah ve uyusturucu ticareti yaptigi artik devlet belgelerine geçmis bulunuyor."

Evet, tipik PERINÇEKvari  bir Aydinlik haberi... Burada belirtmedigimiz detaylarda her zamanki gibi, içinde olduklari bir faaliyeti baskalarina yükleme çabasi bulunuyor.

Acaba, 10 yil sonra  "sanigi" olarak yargilanacaklarini bilseler bu haberi  yayinlar miydilar?

(Not: Küçük resimlerin üstüne tiklayarak büyültebilirsiniz)
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 2013-05-11