Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2013-05-11

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Medyadan Alintilar - Aci gerçek

19/5/2005 - 01:00 - Emin Çölasan - Hürriyetİlgili Bağlantı Yorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Aci gerçek

ABDULLAH Öcalan, örgütünü avukatlari araciligi ile Imrali’dan nasil yönetiyor? Bu rezalete kimler, niçin göz yumuyor? Kafamdaki bu sorulari devletin bu konuda en üst düzeyde yetkililerinden birine sordum.

Verdigi içten ve samimi yanit söyle:

‘Biz daha önce bu adama göz yumduk ve kendisini kullandik. Çünkü ölümden korkuyordu. Son derece evhamli ve korkak biri. Bizim telkin ve tesviklerimizle Imrali’da devletten yana mesajlar veriyordu. Örnegin sinirlarimiz içerisindeki PKK’lilari bir süre Kuzey Irak’a çektirdi. Fakat olaylar öylesine gelisti ki, adam kontrolden çikti. Palazlandi, moral kazandi. Mesajlarini özgürce verebildigini anlayinca yön degistirdi.

Simdi ensemizdeki AB baskisiyla hiçbir sey yapamiyoruz. Ayrica bu konuda devletin ilgili birimleri arasinda büyük bir bosluk ve iletisim kopuklugu var. Sizin yazdiklariniz tümüyle dogru. Kimse ne yapilacagini bilmiyor ve ilgili makamlar -hepimiz- olani biteni seyretmekle yetiniyoruz. Durum ne yazik ki böyle.’

Öcalan’in Imrali’dan verdigi gazla, Güneydogu’da her gün sehitler veriyoruz. Sira vali konaklarinin basilmasina geldi!...

Ve net sonuç: Bu konuda ne yapilmasi gerektigi, hükümet tarafindan bilinmiyor. Ya da biliniyor ama AB korkusundan sessiz kaliniyor. Her ikisinin utanci da Türkiye Cumhuriyeti’ne ait! Yaziklar olsun.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 2013-05-11