Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2013-05-11

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Çift Meslekliler

4/6/2000 - 11:00 - Atinİlgili Bağlantı Yorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

Yil 1997.

Iki gazeteci aralarinda konusuyor.

Bir baskasi ise onlara kulak kabartmis.

Gazetecilerden birini Tunca, digeri Baha diye adlandiralim.

Konusmada bahsi geçen diger gazetecileri ise Hasan ve Firat

Daha çok Tunca konusuyor, Baha ise dinliyor.

Ikiside ayni gazetede çalisirken muhabir olan Tunca daha sonra ayrilmis.

Sünnet Dügünü Resimleri

Tunca: Hasan, Özel Timcilerle Çatli'yi birlikte görüntüleyen sünnet dügünü resimlerini kanal D'ye iki milyara satti. Kanal D ile randevuyu ben ayarladim. Resimler yayinlaninca Özel Tim'ciler Hasan'in pesine düstüler ve her yerde aramaya basladilar.

Baha: Simdi sikintida yani

Mesut Yilmaz'in Resimleri

Tunca: Çatli ile Mesut Yilmaz'in birlikte oldugu resmi bir DYP milletvekiline ben sattim. Milletvekili daha sonra Emniyet Genel Müdürlügü laboratuarindan resimlerin montaj olmadigina dair rapor aldi.

Baha: Haa

Tunca: Son günlerde basinda çikan Jitem'le ilgili haberlerden dolayi sikintidayim. Biliyorsun ben de oraya bagli çalisiyorum. Hanefi AVCI'nin ifadesi ile Jitem zor durumda kaldi. Yapilanlar ortaya çikarsa Cem Ersever'in öldürülmesi olayi da açiga çikacak.

Baha: Evet olay büyüyecek gibi.

Firat'a Is Teklifi

Tunca: Bizim gazetede iki sene bir arada çalistigimiz Firat da bana sorun olmaya basladi. Hakki olmadigi halde fotograf satislarindan 2.5 milyar lira pay istiyor. Ben Firat'a mesleginden ayrilmasi kaydiyla Jitem'in merkezlerinden birisinde maasli is teklifinde bulundum. Ancak dedim bizde, yani Jitem'de dik basliliga yer yok. Burada iliskiler kati bir emir komuta zinciri ile yürür. Fuat teklifimi kabul etmedi.

Baha: Yaa

Tunca: Gazete ...'de çalismak üzere is teklifi aldim. Bu fotograflari sattigim milletvekili de partisinin propogandasini yapacak bir dergi çikartmayi teklif ediyor. Bu is için ayda 10 milyar katkida bulunabiliriz diyor. Bu teklife daha sicak bakiyorum. Vallahi para gelsin de porno dergisi bile çikartirim.

Baha: Ha ha...

Tunca: Bu milletvekiline sattigim resimleri Jitem'den temin ettim. Hali hazirda Tansu ile Oral Çelik'in birlikte görüntüleyen fotograflar da var. Ancak arada komutan oldugu için bunlari alamadim. Bunlar da iyi para getirirdi.

*****

Çift meslekli gazetecilerin, resim satislarindan bir hayli para kazandigi anlasiliyor.

Acaba bu gazetecilere, ikinci mesleklerinde ne kadar maas ve "resim satisi" disinda, baska ne gibi görevler veriyorlar?.

Biz merak ediyoruz.


Herhalde siz de ...
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 2013-05-11