Header $articleheadline_he$ "ArticleHeadline" Detay Sayfa Header

 

 

     

 

 

 
2013-05-11

Detay Sayfa

Tüm Dosyaların Listesi

News Database Template Page Example

Çakıcı Bantları 15

30/5/2000 - 11:00 - AtinYorumlar Bu Yazıyı Bir Tanıdığına Yolla Bu Yazıyı Yazdır  

      

İşadamları Canını Seviyorsa Bu Bankaya Girmesin

Türk Ticaret Bankası Satışı


1.nci Konuşma:

Alaattin Çakıcı - Abi merhaba, nasılsın?

Korkmaz Yiğit -Sağol canım iyiyim, ne yapalım paldır küldür çalışıyoruz. Şimdi ben sana burayla alakalı son tablo hakkında bir bilgi vereyim. Şu ana kadar 10 kişi dosya aldı. Ancak biz yetkililerle de konuşuyoruz, 25-30 kişinin alacağını söylüyorlar. Bu 10 kişi, Türkiye'nin ilk 10 büyüğüdür.

Alaattin Çakıcı - İsim verebilir misin abi.

Korkmaz Yiğit -Ben isimleri sonra alacağım. Çünkü şimdi burada şöyle bir sorun var. Bazıları isimsiz aldılar. Onların arkasında da kuruluşların olacağı belli, söyleniyor. Ve şimdi şöyle birşey yapıyorlar. Hazine, bu insanları çağırıp, tek tek görüşecek. Bu nedenle resmen dosya alınması lazım. Mesala ben şu anda kendi adıma dosyayı almadım, başkasının adına aldım.

Alaattin Çakıcı - Evet abi.

Korkmaz Yiğit -Şimdi bir hafta sonra Hazine bu insanları çağıracağı için hakikaten ilgilenen, hakiki kuruluşların isimleri çıkacak. Bir Hollanda bankası dosya aldı yabancılardan. Bir de Citibank'ın olduğu söyleniyor. Citibank, resmen şu anda almadı ama birisinin Citibank olduğu söyleniyor. Şu anda Koç ve Sabancı kesin. Efendime söyleyeyim, sanıyorum ki 4 Haziran'da teklifler verilecek.

Alaattin Çakıcı - Evet abi.

Korkmaz Yiğit -Senin de konuya el atacağın zaman o zamandır diye düşünüyorum. Şu anda alacağımız insan dosyayı almış olabilir de, ilgilenmez. İlgilenmeyecek insanla, gereksiz yere konuşmayı akılcı bulmuyorum.

Alaattin Çakıcı - Anladım abi.

Korkmaz Yiğit -Anlatabildim mi hayatım?

Alaattin Çakıcı - Anlıyorum.

Korkmaz Yiğit -Biz içerden de bilgi alıyoruz, sevgili kardeşim.

Alaattin Çakıcı - Yani yabancılar giremez, gazeteye bir yazı veririm ben, yani hangi ülkenin bankası girerse deriz ki, 'Onların elçiliğini...' anlıyor musun, duyururuz. İşadamları da canını seviyorsa bu bankaya kimse gitmesin.

Korkmaz Yiğit -Bravo. Bir kere biz şimdi kimlerin hakiki ilgili olduğunu öğrenelim.

Alaattin Çakıcı - Evet.

Korkmaz Yiğit -Peki içerden kim dosya alıyor, kim hangi soruları soruyor, mesela Çukurova çok ciddi ilgileniyor.

Alaattin Çakıcı - Kim o şey mi...

Korkmaz Yiğit -Mehmet Karamehmet. Onun adına Ali İhsan Karacan ilgileniyor tabii.

Alaattin Çakıcı - Kimdir bu?

Korkmaz Yiğit -Bu eski SPK başkanıydı. Şimdi Çukurova'da çalışıyor. Yani Mehmet Ali Karamehmet'tir, o memur önemli değil.

Alaattin Çakıcı - Anlıyorum. Peki sen kesinsin bu konuda değil mi abi?

Korkmaz Yiğit -Şu anda eğer Allah bir mani, keder vermezse kesin gibi gözüküyorum. Tabii bunun için de senle benim önceden bir konuşmam lazım. Bunu da önümüzdeki haftasonunda belirlememiz lazım, nasıl konuşacağımızı.

Alaattin Çakıcı - Ben bir yerden sizi aradım, yenge hanım falan çıktı.

Korkmaz Yiğit -Biliyorum, biliyorum.

Alaattin Çakıcı - Oraya geçerseniz, oradan ben hemen sizinle irtibata geçerim.

Korkmaz Yiğit -Tamam canım. Şimdi önümüzdeki haftasonunda bunu öyle organize edecek şekilde sen de kendini hazırlamalısın. Hem olay ortaya çıkar hem ben senle görüşecek hale gelirim. Sen nasıl istiyorsan, ben oralarda olurum, oradan senle temasa geçerim.

Alaattin Çakıcı - Oldu abi, ben size hürmet ediyorum.

Korkmaz Yiğit -Sağol canım, sağol teşekkür ediyorum.


2.nci Konuşma:

Korkmaz Yiğit -İyiyim canım, sen nasılsın?

Alaattin Çakıcı - Teşekkür ediyorum, ne yaptınız?

Korkmaz Yiğit -Ben bankanın yönetim kurulundaydım. Nasılsın, iyi misin?

Alaattin Çakıcı - İyiyim vallahi Korkmaz Abi, sağlığına duacıyım.

Korkmaz Yiğit -Vallahi iyisin, vallahi iyisin. Buyur canım.

Alaattin Çakıcı - Şimdi bu Ali Balkaner. Ben dün avukatı aradım.

Korkmaz Yiğit -Dün ben onunla yemekteydim. İşte nereden kuşlar mı söylemiş, kim söylemişse ki, biz bunları hep saklı tutmaya çalışırız efendim...Sen burayı mutlaka almalısın. Acaba beni mi yokladı, ağzımı mı yokladı, sen burayı mutlaka almalısın. Hatta orada senin adını vererek, o kardeşimin de sana yardımcı olmasını sağlarım gibi birtakım gevezelikler yaptı. Ben de dinledim.

Alaattin Çakıcı - Şimdi ordan birine diyor ki, 'Ben buraya gireceğim, kardeşim girdiği sürece girmem. Ama başka bir arkadaşım var. Bir arkadaşım, eğer kardeşim isterse o girer.' Anladım burada bir ibnelik var. Şimdi gerçi bana bunu Kamuran Çörtük de haber gönderdi. O ne istiyorsa o olur. Onun doğrultusunda giderim... Çağırsa ben ne dersem o, onu yapar. Herkes burda panik içinde. Belki farkındasın, belki değilsin.

Korkmaz Yiğit -Tabii, tabii.

Alaattin Çakıcı - Yani herkesin... Ben de ona şöyle bir cümle dedim: 'Benim birinci tercihim, dostum Korkmaz abi dedim. O olduğu sürece ben kimseyle diyaloğa giremem. Yeri geldi mi herkese telefon açacağız, herkes bu işten çekilecek.' Tabii yeri gelirse de, onun için onu aradım, sana bilgi vereyim.

Korkmaz Yiğit -Sağol, varol canım.

Alaattin Çakıcı - Ben şu ana kadar bana, Bak Kamuran ne isterse ne o olur diyor. Yahya Demirel haber gönderdi bana, ben mesajı bugün verdim Ali Şener'e dedi. Ben Yahya'yı aradım dedim ki; bu ahmak dedim, bu Ali Şener'i dedim bayıltırım. Kimin neyi olursa olsun, ona mı kalmış dedim... Şimdi bak dedim, bu yeri de alacağız, sakın bir yere falan dedim, bak Murat'a da söyle bu bankaya ilgi falan duymayın. Şimdi o, bugün kardeşimi aramış, demiş ki; ben lazım gelen mesajı verdim. Ben ona bir hafta evvel işleri vermiştim.

Korkmaz Yiğit -Hı, hı..

Alaattin Çakıcı - Herkeste bir panik var tabii.

Korkmaz Yiğit -Şimdi biz, şu anda bekliyoruz. Kimin gireceğini tam öğrendikten sonra görüşüyoruz. Ona göre senle konuştuğumuz şekilde ona göre hareket planımızı belirliyoruz.

Alaattin Çakıcı - Evet abi. Yani ben kimseyle görüşmüş değilim. Herkese verdiğim...

Korkmaz Yiğit -Hayatım, kimseye şu anda hiçbirşey söyleme. Tamam mı canım?

Alaattin Çakıcı - Anladım abi. Korkmaz abi, ben kimseyle muhatap olmadım, haberler geliyor, onun için size bilgi verdim.

Korkmaz Yiğit -Ben sana inanıyorum. Peki canım, sağol, varol.

Alaattin Çakıcı - Bu sanıyorum, Ayhan Şahenk olabilir. Onun bir arkadaşının dediği. Yakın mı onlar abi?

Korkmaz Yiğit -Sanmıyorum, sanmıyorum.

Alaattin Çakıcı - Bilemiyoruz tabii.

Korkmaz Yiğit -Sen şu anda onu dikkate alma.

Alaattin Çakıcı - Kimseyi dikkate almıyorum.

Korkmaz Yiğit -Tamam canım. Biz kimlerin gireceğini öğrenelim hayatım.

Alaattin Çakıcı - Bak mesela, şey sürekli mesaj gönderiyor bana. Dediğim gibi bizim Yüksel Çağlar'a, Cavit. O ne istiyorsa o olur.


3.nci Konuşma:

Korkmaz Yiğit -Efendim.

Alaattin Çakıcı - Abi merhaba.

Korkmaz Yiğit -Canım, pilim çok zayıf heran kesilebilir, haberin olsun. Kesilirse 5-10 dakikada dolduracağım, tekrar telefonunu bekliyorum. Buyur canım, iyiyim sen nasılsın?

Alaattin Çakıcı - İyiyim, teşekkür ediyorum. Şimdi bu Sandık, bize haber gönderiyor. Bize diyor, ayın 20'sine kadar kesin bir sözverin ki diyor, biz diyor, sizin verdiğiniz güçlü desteklerle ortak hareket edelim.

Korkmaz Yiğit -Bravo... Son derece, son derece güzel bir nokta bu. Çünkü sandık ve sendika ile bir el sıkışmak lazım.

Alaattin Çakıcı - Şimdi bir, ikincisi bu Aydoğan anlıyor musun, ben bunu sıkıştırdım abi haberin olsun.

Korkmaz Yiğit -Hangi Aydoğan?

Alaattin Çakıcı - Bizim Aydoğan.

Korkmaz Yiğit -Avukat...

Alaattin Çakıcı - Evet, evet o. Bak dedim, Egebank'ı, Yurtbank'ı, İnterbank'ı Cavit'e bütün bankaları bu aldıydı. Ama bu işte benim dediğim insanla ortak hareket etmezse, ben onu üzerim dedim.

Korkmaz Yiğit -Şimdi, Aydoğan benim iyi arkadaşımdır, benim istediğim işe karşı çıkmaz o.

Alaattin Çakıcı - No, no... Anlamadın orada dediğimi abi. Haberin olsun, onları şimdiden bağladım ben.

Korkmaz Yiğit -İyi yaptın, iyi yaptın.

Alaattin Çakıcı - Bak geçen gün, bunu bir daha aradım. Bu şimdi Ticaret Bankası konusu gündeme girdikten sonra bizim Erol'dan uzaklaşıyor. Telefonumu kapattı, bu bir daha aradım, buna dedim ki, bak dedim, biliyorsun bu iş için 2 senedir ben bir sürü sıkıntılar... benim halen Türk Ticaret Bankası konusunda 2 arkadaşım yatıyor içerde. Hatta o zaman bana dedi ki, Egebank'ı dedi, Murat Demirel'e aldım, şimdi imzalattım. Yani haberin olsun, onu da anlıyor musun şey yaptım.

Korkmaz Yiğit -Teşekkür ediyorum canım. Şimdilik bu sözünü ettiğin kimlerin aranacağı belli olmadan isimi afişe etmemekte büyük yarar var. Ancak sandık ve sendika ile mutlaka görüşmekte fayda var. Nasıl görüşeceğimizi bir organize et ki, bir temas kuralım.

Alaattin Çakıcı - Tamam abicim. Yalnız şu 20'sine kadar bunlar kesin bir rant bekliyorlar ki, biz...

Korkmaz Yiğit -20'sine kadar veririz, veririz 20'sine kadar, tamam mı canım.

Alaattin Çakıcı - Tamam, abicim. Yani senlen, sandıktan kimlerle görüşeceğimizi bizim Erol arayacak, sizi biraraya getirecek sandıkla. Sandıkla muhatap olan öbür arkadaşımız. Anladın mı? Hatta onların, bazı şeyleri söylemiştim, Erol da..

Korkmaz Yiğit -Tamam canım,

Alaattin Çakıcı - Evet abi. Aydoğan konusunu da hallettim abi.

Korkmaz Yiğit -Peki canım, teşekkür ediyorum. İyi yaptın, iyi yaptın.

Alaattin Çakıcı - Zaten Aydoğan'a bir telefon biraz sert açayım, bütün vücut fonksiyonlarını kaybediyor.

(Karşılıklı gülüşmeler)

Alaattin Çakıcı - Ama fazla üzmüyorum onu. Fazla üzdün mü olmaz. Yalnız ben buna 2.5 sene önce bir küfür ettim, 20 gün anlıyor musun, komaya girdi.

(Gülüşmeler)


4.nci Konuşma:

Alaattin Çakıcı - İyi akşamlar.

Korkmaz Yiğit -İyi akşamlar, nasılsın canım, iyi misin?

Alaattin Çakıcı - Sağol. Alirıza bey aramış bugün seni.

Korkmaz Yiğit -Yarın görüşeceğiz. Saat 3 ile 4 arası diğer iki kişiye de getirecek, sandık ve sendika başkanlarını da.

Alaattin Çakıcı - Evet abicim. Ona lazım gelen öbür arkadaş tarafından konuşuldu, ama sen bu işi ben ona tembih ettirmiştim, senden bahsettirmeyecekler. Senden bahsettirmeyecekler ama, o işi şeyeden, yani ayarlayan. Ben tanımam onu.

Korkmaz Yiğit -Şimdi tamam canım. Gelen insanlar doğru insanlardır, biri sendika başkanı, birisi sandığın başkanı, Alirıza da yönetim kurulu üyesi. O ikisini de alıp getiriyor yarın. Şimdi başka bir sorun var. Şimdi girenleri sana okuyorum. Aydın Bolak, Bayındır, Güriş, Koç, Sabancı, Citibank...

Alaattin Çakıcı - Evet abi, başka.

Korkmaz Yiğit -Bayraktar, Cavit Çağlar, Başer Colgate...

Alaattin Çakıcı - Kim bu abi?

Korkmaz Yiğit -Ökkeş Başer, Süzer.

Alaattin Çakıcı - Süzer mi abi?

Korkmaz Yiğit -Süzer, Polat, Nurol.

Alaattin Çakıcı - Nurol kimdi abi?

Korkmaz Yiğit -Nurettin ve Oğuz Çarmıklı.

Alaattin Çakıcı - Başka..

Korkmaz Yiğit -Mehmet Nazif Günal.

Alaattin Çakıcı - Bu arkadaşım benim.

Korkmaz Yiğit -Peki. Aydın Doğan, Ayhan Şahenk, Ceylan, Mehmet Karamehmet ve Erdoğan Demirören.

Alaattin Çakıcı - O da arkadaşım.

Korkmaz Yiğit -Gördüğün gibi kimse kalmadı.

(Gülüşmeler)

Alaattin Çakıcı - Önemli değil.

Korkmaz Yiğit -Şimdi bunların hepsi dosya alanlar. Daha bunların kaçı girer belli değil.

Alaattin Çakıcı - Öbürü kimdi abi?

Korkmaz Yiğit -Öbürü dediğin ne?

Alaattin Çakıcı - Mehmet Karamehmet.

Korkmaz Yiğit -Bir de Erdoğan Demirören dedim.

Alaattin Çakıcı - O da arkadaşım.

Korkmaz Yiğit -Şimdi bunlar dosya alanlar. Kaçı girer, kaçı girmez belli değil. Bugün İstanbul'da bir görüşme oldu. Bu görüşmeye şey katıldı, adını sen söyle, Demirören katıldı, Koç katıldı, bir de Bayındır katıldı.

Alaattin Çakıcı - Anlıyorum.

Korkmaz Yiğit -Bu bir. Ondan sonra şey aradı, adını sen söyle. Bu Bayındır, Kamuran Çörtük. Bana birisi ile haber gönderdi. 'Korkmaz ilgilenmesin, çünkü alırsa da ilerki tarihte, aldıktan sonra başı belaya girer. Şey, aldıktan sonra zorluk çeker' dedi. Efendim, bu ara şöyle bir mesaj gönderdi ki, 'Senle de bu işin diyaloğunu kurduğunu' ifade etti.

Alaattin Çakıcı - Neyle yani benlen?

Korkmaz Yiğit -Yani. Sen de ona, tamam arkadaş sen alabilirsin anlamında bir konuşma ifade etti.

Alaattin Çakıcı - Onla konuşanın babasının ...ne koyayım.

Korkmaz Yiğit -Neyse ben senle alakalı şeyi biliyorum. Ben de şöyle bir cevap gönderdim: 'Ben bu işe giriyorum, bu bir yarıştır, kendisi de girer, ben de girerim. Ha ben aldıktan sonra eğer bir sorun çıkarsa ben bilirim ki bu sorun ondandır.' İşte ben şunlarla diyalog halindeyim, bunlarla diyalog halindeyim gibi. Ben şimdi sana yarın bir başka..

Alaattin Çakıcı - Sana bir kelime. Seni bu yolda bırakanın anasının ...na sen koyarsın.

Korkmaz Yiğit -(Gülüyor) Akşam bana Mustafa Kefeli geldi.

Alaattin Çakıcı - De sen ona ki, bu işin arkasında benim olduğumu söyleseydin.

Korkmaz Yiğit -Yok ben onları söylemedim ama o bana yumuşak davrandı. İşte Bayındır ilgili dedi bu işle. Hatta bir ay önce de ben bir biçimde konuştum da senle konuştuğunu ifade etti. Efendim, ama sen bu işe ilgi duyuyorsan, senin de bana yardımcı olacağın yolunda mesaj verdi. Ben de dinledim.

Alaattin Çakıcı - Ben ona kardeşimle haber gönderdim. Bayındır'ın bana gönderdiği haber şu: O ne derse onun doğrultusunda hareket ederim.

Korkmaz Yiğit -Hı, hıı, daha önce söylemiştin. Şimdi ben senden birşey rica ediyorum. Ben sana yarın bir başka şey bildireceğim, bir başka kanal bildireceğim, oradan görüşeceğiz.

Alaattin Çakıcı - Tamam abi, yalnız.

Korkmaz Yiğit -Tamam mı canım.

Alaattin Çakıcı - Ben sana birtek şey söyleyeceğim. Bu benim onur meselem.

Korkmaz Yiğit -Ben sonuna kadar gideceğim.

Alaattin Çakıcı - Ben de sonuna kadar seninleyim zaten.

Korkmaz Yiğit -Sağol, varol canım

Alaattin Çakıcı - Ben ayın 29'unda bu işi çözerim.

Korkmaz Yiğit -İnşallah canım.

Alaattin Çakıcı - Hayırlısı, şimdi Aydın Bolak, Bayındır, Güriş, Koç, Sabancı, Citibank, Bayraktar, Cavit, Ökkeş Başar. Nereli bu. Bu Antep'li mi?

Korkmaz Yiğit -Ya bu Colgate Başar var. Nereli olduğunu bilmiyorum, öğreniriz.

Alaattin Çakıcı - Önemli değil. Süzer'e zaten bir bağırdın mı kenara çekilir. Polat, haber veririm Nurol'a, Mehmet bunlarda, arkadaşım benim.

Korkmaz Yiğit -Şu anda bir şey yapma, bunlar dosya almış ama ilgilenmeyen olabilir. Dosya almak ilgilenmek değil.

Alaattin Çakıcı - Şimdi bak ben sana birşey anlatacağım abi. Şimdi burada bizi sıkıntıya sokacak olan insanları ben sana söyleyeyim. Yani çünkü bunlara Mesut yol veriyor. Biri Mehmet Karamehmet, öbürü de Bayındır.

Korkmaz Yiğit -Öteki kim dedin, Mehmet?

Alaattin Çakıcı - Mehmet Karamehmet

Korkmaz Yiğit -Evet aynen dediğin doğrudur.

Alaattin Çakıcı - Bunların ikisine Başbakan söz vermiş anladın mı dediğimi abi?

Korkmaz Yiğit -Hı, hıı

Alaattin Çakıcı - Ama ben işimi biliyorum. Yani anladın mı benim dediğimi.

Korkmaz Yiğit -Ben senden bir şey rica ediyorum. Bu konuşmayı bugün burada bırakalım, yarın yeni kanalda bir görüşelim oldu mu?


Alaattin Çakıcı - Tamam oldu abicim.
FastCounter

 

Hit Counter

  Anadolu Türk İnterneti

 

Güncelleştirme : 2013-05-11